
Farhan
Verifisert lærerprofil
- Timepris 300kr
- Svartid 23h
- Antall elever 48
1. kurstime gratis!
Privatlærer med master i anvendt matematikk fra UiB tilbyr hjelp i matematikk (alle nivå) og fysikk (VGS nivå eller levere ).
-
- Bergen
- Hos lærer
- Hos deg
- Online
Om undervisning
✓På første timen lager jeg en plan for eleven/studenten ut fra hans/hennes bakgrunn, mål (stå, god karakter, topp karakter), og hvor mye tid vi har .
✓Tester vanligvis elvens ferdigheter i grunnleggende matematikk (+ − × ÷ √ ≤ ≥ = ≠ ≈) siden dette kan hjelpe meg med å kartlegge undervisningen, altså for å hjelpe eleven underveis.
✓Undervise det som er pensum først og fremst på en enkel måte med fokus på eksamensoppgaver. For det meste bruker jeg eksamensoppgaver som eksempler i forklaringen av stoffet.
✓Få eleven til å finne svaret selv via å gi hint istedenfor å gi fullt svar.
✓Eg prøver også å lære eleven hvordan han skal bli trygg i bruk og formulering av matematiske symboler (τ ω ρ θ ψ Ω π α δ σ ζ φ γ η κ λ ξ β μ ε, ∞∑ () {} [] ⊂ ⊄ ∃ ∄ → ⇌).
✓Vise viktigheten av matematikk i virkelig liv via praktiske eksempler og eksempler fra daglig liv.
✓Uformell tone slik at skal føle seg trygg og avslappet.
✓Bruker IPad pro for å skrive så eleven kan få alt vi jobber med engang som PDF. Eventuelt kan undervisningen foregå et passende sted vi avtaler om.
✓Har erfaring med å motivere elever og mennesker generelt for å nå målet sitt og ikke gi opp. Kan hjelpe elever med studievalg også.
Du kommer til å synes at matematikk er ikke kjedelig men gøy og nyttig.
✓Undervisning skal mest sannsynlig være på et grupperom på Universitet der vi har tilgang til diverse hjelpeutstyr og eleven kan også bli kjent med universitet miljøet.
✓Undervisningen kan bli digitalt også etter avtale med studenten/eleven. Eg er et digitalt menneske og har god erfaring med de beste digitale undervisningsverktøy slik at digital undervisning blir like bra som fysisk undervisning eller kanskje bedre. For dette bruker IPad pro/Surface pro som digital notatbok og skjermdelingsapper som zoom, Teams, og Discord. De fleste elever/studenter syntes at det funket greit. Det er ønskelig at du har et apparat som har stylus slik at du kan effektivt delta i undervisningen.
!!!⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒!!!
Om du ikke får den karakteren du ønsket deg etter at du fulgt mine anbefalinger, skal du få 50% rabatt på timene du trenger for å ta faget på nytt.
fag
- Matematikk
- Fysikk 1 og 2
språk
- Engelsk
- Norsk
nivå
- Voksenopplæring
- Annet
- Ungdomsskole
-
+6
VGS - 1. trinn
VGS - 2. trinn
VGS - 3. trinn
Yrkesfag
Høyere utdanning
Bachelor
Om Farhan
Masterstudent i anvendt og utregningsorientert matematikk ved UiB.
Kan undervise MATEMATIKK (bachelor, VGS, eller grunnskole nivå), FYSIKK (VGS nivå og lavere).
Har vært assistent og lærervikar i matematikk for yrkesfag og studiespesialiserende elever der jeg hjalp dem med å løse oppgaver og forklare stoff og motivere og gjøre læringen enklere.
Har undervist disse fagene
o R1, R2, 1P(y), 2P(y), S1, S2,
o Forkurs for ingeniørutdanning,
o Mat 101 Brukerkurs i matematikk I (UiB),
o Mat 102 Brukerkurs i matematikk II (UiB),
o Mat 121 Lineær algebra (UiB),
o Matematikk for økonomer (BØA111: HVL, ECO140: UiB, 6323: Høyskolen Kristiania, MET 1: NHH),
o Statistisk for økonomer (BØA115: HVL, 6323: Høyskolen Kristiania),
o Matematikk 1 (HVL, UiA).
o Matematikk 2 (HVL).
o Kvantitative metoder (AORG321: UiB)
Kan også undervise
o MAT131 Differensiallikninger (UiB)
o MAT 111 Grunnkurs i matematikk I (UiB)
o MAT 112 Grunnkurs i matematikk II (UIB)
Underviser andre matematikk fag på universitetsnivå etter en vurdering.
Har gode ferdigheter i disse programmeringsspråk: Python, Julia, Matlab, R, Geogebra , Excel , LaTeX.
Anmeldelser
Anmeldelsene er hentet inn fra oss og er 100% troverdige. Anmeldelsene hører til elever som har hatt en undervisning med Farhan
Perfekt! Farhan er en fantastisk god, flink, hjelpsom og engasjert lærer. Anbefales på det sterkeste!
Perfekt! Farhan var veldig eksamensrettet, der vi jobba kun med eksamensoppgaver. Eg jobbet mot å innfri mattekravet til sjukepleia, og dette klarte eg med hjelp av Farhan!
- Svar fra Farhan : Sarah er et målrettet menneske som ikke gir opp for å må målet sitt. Det har vært gøy men samtidig litt utfordrende å hjelpe henne med 2PY matte fordi hun hadde litt svak mattebakgrunn. Hun var alltid motivert og jobbet mye og kom forberedt til timene. Jeg ønsket spesielt å hjelpe henne fordi hun hadde et mål å nå. Håper at hun kommer på det studie hun ville .
Perfekt! Faglig sterk og veldig tålmodig privatlærer! Han tilpasser undervisningen etter elevens behov og målsetting i faget, og sørger for jevn oppfølging. Veldig fornøyd!
Perfekt! Farhan var fagelig sterk og veldig god pedagogisk. Han er innstilt på å tilrettelegge en læreplan som er individuelt tilpasset deg, og har en jevn og stødig oppfølging. Han er rett og slett en ekstremt god lærer!
- Svar fra Farhan : Han var motivert og kom alltid forberedt til undervisningtimene. Han fikk gode karakter etter det jeg vet. Vel fortjent
Utmerket! Farhan er en veldig hyggelig fyr og kjenner faget sitt veldig godt. Kan gå litt for gjennom ting, men er bare å spørre om man ønsker å få gjort ting om igjen. Han hjalp meg gjennom forkurs og det hjalp meg veldig :) Jeg kjenner jeg har fått god læring ut av å ha han som lærer gjennom tiden med korona. Tusen takk igjen Farhan for stor hjelp :D
Perfekt! Farhan er veldig flink til å lære bort, og veldig investert i elevene sine. Han hjalp meg og en kompis med matte på universitetsnivå, og vi har kommet opp på et nivå vi ikke trodde var mulig for oss på så kort tid. Anbefaler Farhan til alle som ønsker å bli bedre i matematikk!
- Svar fra Farhan : Han er hyggelig, motivert og målrettet
Se flere anmeldelser
Anbefalinger
Anbefalingene kommer fra nære og kjente
Farhan er hyggelig og veldig god lærer. Spesielt flink til å trekke frem og fokusere på hva som er viktig i faget og koble opp mot relevante eksamensoppgaver. Han hjalp meg med mat101. Jeg var litt håpløst innstilt til faget på forhånd pga dårlig læringsutbytte fra digitale forelesninger. Men har nå fått en god forståelse for faget. Tusen takk for god hjelp, Anbefales virkelig : )
Se flere anbefalinger
Priser
pakker
- 5t: 1400kr
- 10t: 2700kr
online
- 300kr/time
kurstime gratis
- 45min
Detaljer
-Undervisningstimer er en skoletime (45 min undervisning og 15 min pause) .
-Pris for grupper av to elever eller mer (200 kr per time per elev).
-Blir det
Mellom 11 og 20 timer får du 12 % rabatt på timeprisen.
Mer enn 20 timer får du 16% rabatt på timeprisen.