

Live Sollid-profilen og dens kontaktinformasjon er verifisert av våre eksperter
Live Sollid
- Pris 500kr
- Svartid 1t
-
Elever8
Antall elever Live Sollid har undervist siden de ble medlem av Superprof
Antall elever Live Sollid har undervist siden de ble medlem av Superprof

500kr/t
Denne læreren er dessverre ikke tilgjengelig
- Musikkproduksjon
- Miksing
- Datamusikk
- Musikkinnspilling
- Musikkteknologi
- Lydingeniør
Musikkprodusent, vokalist og låtskriver gir timer i musikkproduksjon og miksing i Ableton Live
- Musikkproduksjon
- Miksing
- Datamusikk
- Musikkinnspilling
- Musikkteknologi
- Lydingeniør
Kurssted
Anbefalt
Live Sollid en lærer som er verdsatt av fellesskapet sitt. Vedkommende ble anbefalt for påliteligheten, undervisningsmetodene og kvaliteten på kursene. Et godt valg for å komme videre med selvtillit.
Om Live Sollid
Jeg er utdannet i utøvende jazzvokal ved Norges Musikkhøgskole, og har i tillegg studert live electronics og samtidskomposisjon samme sted. For tiden bor jeg i London, hvor jeg tar en mastergrad i musikkproduksjon og låtskriving. Mine interesser som produsent er elektronisk musikk, sampling, field recordings og lyddesign. Jeg har jobbet med mange ulike sjangere og har en bred musikksmak - alt fra elektropop til nedstrippet singer/songwriter til det mer eksperimentelle. Ableton Live er mitt hovedverktøy, hvor jeg både skriver, produserer, mixer og bygger live-opptredener.
Om undervisning
- Alle nivåer
- Norsk
Språk undervisningen er tilgjengelig på :
Norsk
Ønsker du å lære å produsere din egen musikk?
Jeg gir timer i alt fra låtskriving til musikkproduksjon og mixing, med Ableton Live som verktøy. Gir også timer i å lære å bruke Ableton Live, både for nybegynnere og viderekomne.
Jeg er veldig opptatt av å gi individuell tilpasning til hver person jeg underviser, jeg er lidenskapelig opptatt av det jeg driver med og liker å lære det bort. Jeg fokuserer på det eleven ønsker å lære og tar utgangspunkt i det for å bygge et forløp.
Det er viktig for meg at man har det gøy med å lage musikk og at eleven lærer relevante verktøy og teknikker for sine musikalske interesser og sitt uttrykk, og at man samtidig utvikler sitt personlige sound.
Anmeldelser
Anmeldelsene er hentet inn fra oss og er 100% troverdige. Anmeldelsene hører til elever som har hatt en undervisning med Live Sollid
Perfekt! Live og jeg dykket rett ned i det som var relevant for meg å begynne med. Opplevde henne som vennlig, oppmerksom, tilstedeværende og kommer til å fortsette timer med henne
Perfekt! Live er helt utrolig dyktig både til å lage musikk, og til å forklare på en enkel måte hvordan man gjør det påegen hånd.
Hun kan programvaren ut og inn, men vel så viktig er det at hun er en profesjonell musiker - så hun vet hva som skal til for at det høres bra ut.
Hun har et godt undervisningsopplegg som basis, men tilpasser raskt og sømløst når hun merker hvilken retning man ønsker å gå.
Jeg kan ikke anbefale henne nok. Hver eneste time er gull verd, og du bør sikre deg noen timer før hun skrur opp prisene til det nivået hun faktisk fortjenerPerfekt! Live er helt fantastisk. Pedagogisk, tålmodig, grundig i opplæringen.
Hun har stålkontroll på ableton live som system.
Bare på 2 timer så lærte jeg som nybegynner å lage eget trommesett (midi tracks) og justere/lage mine egne audio tracks. Allerede i gang med å lage fullverdige sanger nå.
Vi har faste timer hver uke, og jeg er superfornøyd:)- Svært engasjert og tar til seg ting raskt. Har et godt musikalsk øre som kommer frem i arbeidet hun gjør med det vi går gjennom på timene. Veldig gøy å jobbe med!Svar fra Live Sollid :
Perfekt! Veldig fleksibel. Engasjert og åpen for mine innspill. Ikke hatt så mange timer enda, men så langt superfornøyd!
- En god elev! Lyttende og engasjert.Svar fra Live Sollid :
Se flere anmeldelser
Priser
Pris
- 500kr
Pakkepriser
- 5t: 2500kr
- 10t: 5000kr
På nett
- 500kr/time
Detaljer
Avlysning av timer må skje minst 24 timer før timen starter.
Liknende Musikkproduksjonlærere
Tony
Oslo & på nett
- 900kr/t
- 1. kurstime gratis
Sondre
Oslo & på nett
- 700kr/t
Milo
Nesoddtangen & på nett
- 500kr/t
- 1. kurstime gratis
Herman
Oslo & på nett
- 330kr/t
- 1. kurstime gratis
Thea Marlene
Oslo & på nett
- 600kr/t
- 1. kurstime gratis
Marcel
Oslo & på nett
- 1000kr/t
- 1. kurstime gratis
Gard
Oslo & på nett
- 300kr/t
- 1. kurstime gratis
Nicolai
Oslo & på nett
- 590kr/t
- 1. kurstime gratis
Magnus
Oslo & på nett
- 400kr/t
- 1. kurstime gratis
Line
Vettre & på nett
- 400kr/t
- 1. kurstime gratis
Nina
Drammen & på nett
- 500kr/t
- 1. kurstime gratis
Asbjørn Thesbjerg
Stavanger & på nett
- 500kr/t
- 1. kurstime gratis
William
Oslo & på nett
- 1000kr/t
- 1. kurstime gratis
Daniel
Oslo & på nett
- 350kr/t
- 1. kurstime gratis
Daniel
Hamar & på nett
- 299kr/t
- 1. kurstime gratis
Thor
Oslo & på nett
- 300kr/t
- 1. kurstime gratis
August
Kristiansand & på nett
- 400kr/t
- 1. kurstime gratis
Benjamin
Oslo & på nett
- 225kr/t
- 1. kurstime gratis
SJUR
Sandane & på nett
- 450kr/t
- 1. kurstime gratis
Henrik
Moss & på nett
- 599kr/t
- 1. kurstime gratis
-
Se lærerne innen musikkproduksjon
