Alicia -  lesinglærer - London
1. kurstime gratis
Alicia -  lesinglærer - London

Alicia sine attester og kontaktinformasjon er verifisert av teamet vårt

Alicia

  • Pris 489kr
  • Svartid 5t
  • Elever

    Antall elever Alicia har undervist siden de ble medlem av Superprof

    4

    Antall elever Alicia har undervist siden de ble medlem av Superprof

Alicia -  lesinglærer - London
  • 5 (2 evalueringer)

489kr/t

1. kurstime gratis

Reserver et kurs

1. kurstime gratis

1. kurstime gratis

  • Lesing
  • Muntlig formidling
  • Håndskriving
  • Fonetikk

Nybegynner eller avansert; lær og tren engelsk mens du har det gøy med Alicia Lagauche: en kvalifisert, erfaren og lidenskapelig lærer!

  • Lesing
  • Muntlig formidling
  • Håndskriving
  • Fonetikk

Kurssted

Anbefalt

Alicia en lærer som er verdsatt av fellesskapet sitt. Vedkommende ble anbefalt for påliteligheten, undervisningsmetodene og kvaliteten på kursene. Et godt valg for å komme videre med selvtillit.

Om Alicia

/!\ Nytt på Superprof.co.uk men AMBASSADØR LÆRER PÅ Superprof.fr /!\

○ Jeg har en mastergrad i undervisning i fremmedspråk, fra University of Poitiers, og jeg bestemte meg for å undervise som en uavhengig lærer, i privattimer (eller i små grupper) for å gi støtte tilpasset behovene og tempoet til hver enkelt elev, innenfor en ramme av tillit og velvilje.

○ Jeg bodde og studerte i Frankrike og Norge; så jobbet jeg som fransklærer i Nederland (Europaskolen) og i Spania, på ungdomsskoler. Jeg underviste også i fransk ved Zenith Center i Bezon hvor jeg forberedte flere elever til eksamen. Og i sommer (2024) lærte jeg fransk til tenåringer på en sommerleir i Alpine French School!

○ Siden 2018 har jeg undervist i fransk, engelsk og norsk, og jeg har for tiden over 1200 timer med privatundervisning under beltet, hvorav de fleste er online, fra 8 til 67 år!

○ Jeg har selv lært flere språk (engelsk, spansk, norsk og nå italiensk). Ved å kombinere mine kvalifikasjoner og min personlige og profesjonelle erfaring, har jeg hjulpet elever til å lære eller forbedre sine kunnskaper i fransk, å bestå sentrale franskspråklige eksamener og å føle seg mer til rette i hverdagen i Frankrike.

○ Mine interesser er:
Bøker, reiser, psykologi, spiritualitet, dyr og natur, vegetarisme/veganisme, tegning, maling og håndverksaktiviteter, astrologi, personlig utvikling, brett- og kortspill, dans, fotturer, fjell... Totalt sett er jeg en nysgjerrig og åpensinnet person, uansett emne!

Se mer

Om undervisning

  • Barneskole
  • Ungdomsskole
  • VGS - 1. trinn
  • +7
  • nivå :

    Barneskole

    Ungdomsskole

    VGS - 1. trinn

    VGS - 2. trinn

    VGS - 3. trinn

    Yrkesfag

    Voksenopplæring

    Bachelor

    Master

    Doktorgrad (ph.d.)

  • Norsk

Språk undervisningen er tilgjengelig på :

Norsk

Engelsken din er rusten, om ikke helt borte, men du har bestemt deg for å komme tilbake til det på ordentlig? Kanskje du må forbedre den for jobben?

► Ikke lete lenger, du har kommet til rett sted!

☼ Jeg tilbyr engelsktimer som vil hjelpe deg med å utvikle automatikk, og dermed gjøre kommunikasjonen mer effektiv og flytende.

/!\ Likevel, selv om den er testet og godkjent av mange elever og inspirert av nevrovitenskap, kan metoden min kreve at du stiller litt spørsmål ved kunnskapen din og måten å lære på.
Det er ikke rakettvitenskap, men det krever virkelig engasjement og åpenhet fra din side.

→ Hvorfor meg? ←
☼ Fordi som ikke har engelsk som morsmål selv, har jeg møtt akkurat de samme vanskelighetene som deg. Så ikke bare forstår jeg fullt ut hindringene du møter, men som en bonus, takket være bakgrunnen min (skole, universitet, personlig og profesjonell) vet jeg hvordan jeg kan forutse dem og hjelpe deg med å overvinne dem.
☼ Fordi jeg er godt klar over at det å (om)ta timer etter skolen, år senere, kan være nervepirrende og til og med bringe tilbake gamle, dårlige minner. Tvert imot, jeg vil at du skal ha det hyggelig, i en avslappet og betryggende setting. Mitt mål er at engelsktimene dine ikke lenger skal være en begrensning, men en fritidsaktivitet!
☼ For med min tilnærming til undervisning vil du ikke bare lære engelsk. Du vil lære å lære effektivt, noe som vil gi deg større autonomi samt kunnskap som kan brukes på mange andre områder!

► Et glimt av hva du kan forvente:
1- Aktiv læring, da du må finne ledetråder og lage hypoteser, som jeg vil veilede deg til å løse gåtene i engelsk.
2- Snakk, fra dag én, og snakk litt mer.
3- Bruk kunnskapen din i morsomme spill og aktiviteter og ha det bra, for det er slik du lærer best.
4- Lær, mye, og få tillit til din evne til å kommunisere på engelsk.

☼ Ett problem, en løsning:
► Etter å ha lært 3 språk flytende, vet jeg frustrasjonen det kan forårsake å lære dem! Selv i dag savner jeg noen ganger et ord eller er i tvil om et grammatikkpunkt! Du kan aldri et språk 100 %, og hva er det verste som kan skje? Misforstå? Stammer? Bli ledd av? Få dårlig karakter?
► Så hva er "løsningene" å unngå?
→ Å ansette en student vil absolutt tillate deg å betale mindre, men du vil også utvikle deg mindre raskt fordi du ikke vil dra nytte av mange års erfaring og optimalisering av privat veiledning.
→ Dessuten er det å lære gjennom å trene engelsk ikke det samme som å bare trene på engelsk, og dette er en fin nyanse som kun tilegnes med erfaring.
→ Det er derfor jeg tilbyr deg mine tjenester: fordi jeg vet verdien av det jeg har å tilby ;)

☼ Resultatene:
I løpet av alle disse årene med privatundervisning har alle elevene mine fått tillit til deres evne til å kommunisere på engelsk og har tilegnet seg solid kunnskap som de kan og vet hvordan de kan stole på når de er i tvil. Med andre ord, de har fått mer autonomi, og dette har gjort dem i stand til å holde ut eller til og med stoppe øktene våre helt!

☼ Også du kan dra nytte av min hjelp og holde din faglige horisont åpen ved å bli uavhengig på engelsk! Så ikke vent lenger: min metode vil gjøre deg i stand til å gjøre raske fremskritt, men bare hvis du tar skrittet fullt ut.

► Ta i alle fall kontakt med meg, så kommer jeg gjerne tilbake til deg og avtaler vårt første møte.
Vi sees snart!

Se mer

Priser

Pris

  • 489kr

Pakkepriser

  • 5t: 2445kr
  • 10t: 4890kr

På nett

  • 489kr/time

kurstime gratis

Første time gratis lar deg bli kjent med læreren din, slik at læreren kan dekke dine behov på best mulig måte.

  • 1t

Liknende Lesinglærere

  • Bill

    Oslo & På nett

    4.9 (14 anm.)
    • 359kr/t
  • Solveig

    Oslo & På nett

    5 (7 anm.)
    • 300kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • Roman

    Oslo & På nett

    5 (14 anm.)
    • 350kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • Ramin

    Stavanger & På nett

    5 (4 anm.)
    • 450kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • Hilde

    & På nett

    4.9 (10 anm.)
    • 220kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • Sturla

    Kristiansand & På nett

    4.8 (4 anm.)
    • 900kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • Daniel Wilhelm

    Oslo & På nett

    5 (8 anm.)
    • 450kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • Ingrid

    Oslo & På nett

    5 (7 anm.)
    • 349kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • Lucas

    Oslo & På nett

    5 (23 anm.)
    • 365kr/t
  • Markus

    Steinkjer & På nett

    5 (1 anm.)
    • 500kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • Hristina

    Trondheim & På nett

    5 (8 anm.)
    • 250kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • André

    Oslo & På nett

    5 (4 anm.)
    • 920kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • Karianne

    Oslo & På nett

    5 (2 anm.)
    • 500kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • Mathias

    Oslo & På nett

    5 (4 anm.)
    • 250kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • Aslaug

    Narvik & På nett

    4.3 (2 anm.)
    • 250kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • Veslemøy

    Oslo & På nett

    5 (2 anm.)
    • 200kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • Rozhman

    Trondheim & På nett

    5 (3 anm.)
    • 400kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • Lise

    Ålesund & På nett

    4.7 (3 anm.)
    • 400kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • Therese

    Lørenskog

    5 (4 anm.)
    • 500kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • Heidi

    Skien & På nett

    5 (3 anm.)
    • 450kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • Se lærerne innen lesing