Andreas -  matematikklærer - Oslo
1. kurstime gratis
Andreas -  matematikklærer - Oslo

E-postadressen og telefonnummeret til Andreas er bekreftet.

Andreas

  • Pris 375kr
  • Svartid 1t
  • Elever

    Antall elever Andreas har undervist siden de ble medlem av Superprof

    16

    Antall elever Andreas har undervist siden de ble medlem av Superprof

Andreas -  matematikklærer - Oslo
  • 4.8 (4 evalueringer)

375kr/t

1. kurstime gratis

Kontakt

1. kurstime gratis

1. kurstime gratis

  • Matematikk
  • P-Matte (1P og 2P)
  • T-matte
  • R-matte (R1 og R2)
  • S-matte (S1 og S2)

Lektor med tilleggsutdanning tilbyr privatundervisning i matematikk – fra ungdomsskolen til universitetsnivå | Kurs i 1T, R1 og R2 våren 2027

  • Matematikk
  • P-Matte (1P og 2P)
  • T-matte
  • R-matte (R1 og R2)
  • S-matte (S1 og S2)

Kurssted

    • på nett
    • hos deg eller ved et offentlig sted : kan reise opp til 40 km fra Oslo

Anbefalt

Andreas en lærer som er verdsatt av fellesskapet sitt. Vedkommende ble anbefalt for påliteligheten, undervisningsmetodene og kvaliteten på kursene. Et godt valg for å komme videre med selvtillit.

Om Andreas

Om språk og geografisk tilknytning

Mitt navn er Andreas Olsen. Jeg er født og oppvokst i Kristiansand, Norge, og norsk er mitt morsmål. For tiden bor jeg i Åbo (Turku) i Finland.

Jeg har god forståelse av både dansk og svensk, og arbeider aktivt med å videreutvikle svenskkunnskapene mine mens jeg bor i Finland, hvor svensk er ett av landets to offisielle språk. I tillegg snakker jeg engelsk flytende og arbeider med å utvikle spanskkunnskapene mine videre.

Om utdanning og undervisning

Jeg er nylig utdannet lektor i matematikk og spansk. Ved siden av å ta vikariater ved ulike skoler tilbyr jeg privatundervisning i matematikk.

Jeg underviser først og fremst elever på ungdomsskolen og videregående skole, og kan også tilby undervisning i matematikk på universitetsnivå etter avtale. For undervisning på universitetsnivå vil det gjelde en noe høyere pris.

Jeg har flere års erfaring med privatundervisning og har hjulpet mange elever med å oppnå ståkarakter, forbedre karakterene sine og få en bedre forståelse av matematikkfaget. Jeg har fått svært gode tilbakemeldinger fra både elever og foresatte.

I tillegg til erfaring fra privatundervisning har jeg arbeidet som spesiallærer ved en skole i ett år. Jeg har også erfaring med leksehjelp og har hatt et halvt års vikariat ved en videregående skole, hvor jeg underviste i matematikk og naturfag.

Forberedelse til undervisningen

Jeg har erfart at god forberedelse er viktig for at eleven skal få best mulig utbytte av privatundervisningen. Derfor setter jeg av 15 minutter til forberedelse i forbindelse med hver undervisningstime.

En undervisningstime varer i 45 minutter. For at jeg skal kunne tilpasse undervisningen best mulig til elevens behov, er det derfor viktig at eleven på forhånd sender informasjon om hva han eller hun ønsker hjelp med. Dette kan for eksempel være konkrete oppgaver, temaer eleven synes er vanskelige, eller informasjon om en kommende prøve eller eksamen.

På denne måten kan jeg forberede undervisningen på forhånd og bruke selve undervisningstiden mest mulig effektivt.


Kontakt meg på +(skjult informasjon) eller +(skjult informasjon)1 8.

Se mer

Om undervisning

  • VGS - 1. trinn
  • VGS - 2. trinn
  • VGS - 3. trinn
  • +7
  • nivå :

    VGS - 1. trinn

    VGS - 2. trinn

    VGS - 3. trinn

    Yrkesfag

    Voksenopplæring

    Annet

    Barnehage

    Ungdomsskole

    Bachelor

    Høyere utdanning

  • Engelsk
  • Norsk
  • Svensk
  • +2

Språk undervisningen er tilgjengelig på :

Engelsk

Norsk

Svensk

Dansk

Finsk

En-til-en-undervisning

Jeg har god erfaring med individuell undervisning og med å arbeide tett sammen med elever. I de fleste tilfeller kommer eleven med en konkret oppgave, et tema eller et område i matematikken som han eller hun ønsker hjelp med. Jeg går da gjennom oppgavene trinn for trinn og sørger for at eleven har forstått de grunnleggende prinsippene før vi går videre.

Undervisningen er basert på dialog mellom meg og eleven. Jeg legger stor vekt på at eleven skal forstå matematikken, og ikke bare lære seg en bestemt fremgangsmåte. Der andre kanskje først og fremst fokuserer på hvilken metode man skal bruke, er jeg opptatt av å forklare hvorfor metoden fungerer, og hvorfor det er naturlig å bruke akkurat denne fremgangsmåten.

Jeg har en praktisk tilnærming til matematikk og forsøker gjerne å knytte matematiske konsepter til konkrete ting og situasjoner fra hverdagen og den virkelige verden. Jeg liker også å være kreativ i måten jeg forklarer på, og tilpasser forklaringene etter elevens nivå og hvordan eleven lærer best. Dette er en tilnærming mange av elevene jeg har undervist, har satt pris på.

For elever som har behov for et større antall undervisningstimer, legger jeg stor vekt på å bygge et solid grunnlag. Her er jeg relativt tradisjonell i tilnærmingen: Jeg mener at mengdetrening og innøving av grunnleggende ferdigheter er viktig for å lykkes i matematikk. Når de elementære ferdighetene sitter godt, blir det lettere for eleven å forstå mer avanserte temaer og løse vanskeligere oppgaver. Jeg opplever at mange elever har mye å hente på å få tilstrekkelig mengdetrening og på å automatisere sentrale matematiske ferdigheter.

For enkelte elever kan det også være ønskelig med et mer strukturert undervisningsopplegg, der jeg på forhånd lager en gjennomgang av et bestemt tema med forklaringer, eksempler og oppgaver. Dette tilbyr jeg gjerne, men et slikt opplegg krever mer forberedelse fra min side. Derfor avtales dette særskilt, og det kan medføre en annen timespris.

Felleskurs våren 2027

Jeg er utdannet lektor i matematikk, og siden jeg for tiden er bosatt i Finland og ikke har fast jobb i dette landet, ønsker jeg å tilby nettbaserte felleskurs i 1T, R1 og R2 våren 2027.

Kursene er ment som en komplett gjennomgang av fagene, omtrent slik man ville fulgt undervisningen i faget på skolen. Forskjellen er at jeg legger opp til tettere oppfølging av deltakerne og flere muligheter for å stille spørsmål og få hjelp underveis.

I tillegg til den faglige gjennomgangen vil deltakerne få tilgang til digitale grupperom der de kan samarbeide med andre kursdeltakere. Her vil de blant annet kunne diskutere oppgaver og sammen arbeide seg frem til løsninger. Jeg vil også komme innom grupperommene underveis for å svare på spørsmål, veilede deltakerne og hjelpe dem med å forstå oppgavene.

Målet er at deltakerne ikke bare skal lære fremgangsmåter, men også utvikle en god forståelse av matematikken og bli tryggere på å løse oppgaver selvstendig.

For at et kurs skal kunne gjennomføres, trenger jeg minimum 20 deltakere per kurs. Siden dette er første gang jeg arrangerer disse kursene, ønsker jeg å holde prisen på et relativt lavt nivå.

Pris: 6 000 kr per deltaker for hele kurset.

Dersom dette høres interessant ut, er du velkommen til å ta kontakt. Jeg kan da også gi mer informasjon om opplegget, tidspunkt og hvordan undervisningen vil foregå.

Se mer

Priser

Pris

  • 375kr

Pakkepriser

  • 5t: 1875kr
  • 10t: 3750kr

kurstime gratis

Første time gratis lar deg bli kjent med læreren din, slik at læreren kan dekke dine behov på best mulig måte.

  • 45min

På nett

  • 375kr/time

Detaljer

Timesprisen på superprof på 375 kr per skoletime forutsetter at man kjøper en timepakke på 24 skoletimer a 45 minutter. 

Regler: Når man ikke møter til avtalt tid og ikke har gitt beskjed om det dagen i forkant trekkes timene fra timepakken. Ved akutt sykdom skal dette meddeles samme dag som avtalen klokken 07.00 på morgenen. Da trekkes ikke timene fra timepakken. Kommer man 15 minutter for sent til avtalt tid og ikke har meldt fra om dette, trekkes timene fra timepakken og jeg venter ikke på eleven etter dette. Dersom du har kjøpt en timepakke og ikke ønsker mer undervisning, kan du få refundert pengene fra resterende timer. Men da regnet jeg fullpris hvor hver brukte skoletime. Dvs. 600 kr per skoletime du har brukt trekkes fra beløpet du har betalt for timepakken. Da får du refundert det resterende beløpet.

Timepakker for online undervisning
5 skoletimer – 550 kr per skoletime. Totalt: 2750 NOK

12 skoletimer – 450 kr per skoletime. Totalt: 5400 NOK

24 skoletimer – 375 kr per skoletime. Totalt: 9000 NOK

Timepakker for undervisning på avtalt sted
5 skoletimer – 650 kr per skoletime. Totalt: 3250 NOK

12 skoletimer – 550 kr per skoletime. Totalt: 6600 NOK

24 skoletimer – 475 kr per skoletime. Totalt:  11400 NOK

Timepakker for online undervisning på universitetsnivå
5 skoletimer - 750 kr per skoletime. Totalt: 3750 NOK

12 skoletimer – 740 kr per skoletime. Totalt: 8880 NOK

24 skoletimer – 730 kr per skoletime. Totalt:  17520 NOK

50 skoletimer – 720 kr per skoletime. Totalt:  36000 NOK

100 skoletimer - 700 kr per skoletime. Totalt: 70000 NOK

Timepakker for undervisning på universitetsnivå på avtalt sted
5 skoletimer - 800 kr per skoletime. Totalt: 4000 NOK

12 skoletimer – 780 kr per skoletime. Totalt: 9360 NOK

24 skoletimer – 760 kr per skoletime. Totalt:  18240 NOK

50 skoletimer – 750 kr per skoletime. Totalt:  37500 NOK

100 skoletimer - 730 kr per skoletime. Totalt: 73000 NOK.

Liknende Matematikklærere

  • Olav

    Oslo & på nett

    5 (14 anm.)
    • 500kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • Frederik

    Oslo & på nett

    5 (12 anm.)
    • 450kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • Nicholas

    Oslo & på nett

    5 (20 anm.)
    • 500kr/t
  • Dag-Vidar

    Oslo & på nett

    5 (19 anm.)
    • 600kr/t
  • Mohamed

    Oslo & på nett

    5 (13 anm.)
    • 600kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • Kristian

    Oslo & på nett

    5 (21 anm.)
    • 569kr/t
  • Daniel

    Oslo & på nett

    4.9 (13 anm.)
    • 495kr/t
  • Eirik Andreas

    Oslo & på nett

    5 (21 anm.)
    • 799kr/t
  • Zuhur

    Oslo & på nett

    5 (103 anm.)
    • 395kr/t
  • Espen

    Oslo & på nett

    5 (7 anm.)
    • 699kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • Reidun

    Oslo & på nett

    5 (7 anm.)
    • 350kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • Thomas

    Oslo & på nett

    5 (23 anm.)
    • 1000kr/t
  • Øyvind

    Oslo

    5 (5 anm.)
    • 400kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • Anna

    Oslo & på nett

    5 (4 anm.)
    • 400kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • Håvar

    Oslo & på nett

    5 (7 anm.)
    • 699kr/t
  • Sergey

    Oslo & på nett

    5 (5 anm.)
    • 500kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • Mathias

    Oslo & på nett

    5 (4 anm.)
    • 350kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • Simon

    Oslo & på nett

    Ny
    • 500kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • Eivind

    Oslo & på nett

    4.5 (2 anm.)
    • 400kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • Heider

    Oslo & på nett

    Ny
    • 499kr/t
    • 1. kurstime gratis
  • Se lærerne innen matematikk